Παρασκευή, 28 Φεβρουαρίου 2014

ΠΕΡΑΣΑΝ ΟΙ ΑΕΤΟΙ 3 - 0

Μπενφικα  - ΠΑΟΚ 3 - 0

άντεξε στο πρώτο μέρος ο ΠΑΟΚ στη Λισαβόνα την πίεση της Μπενφικα , που του έκανε δύσκολη την ζωή χάνοντας πολλές ευκαιρίες για να κάνει το 1- 0  και να πάει αυτή στο ημίχρονο με ένα γκολ μπροστά , άλλα ο ΠΑΟΚ είχε την ευκαιρία να βάλει το σκορ μετά από μια βολίδα του Λουκάς αλλά ο γκολκίπερ των  Πορτογάλων απόκρουσε με δεύτερη προσπάθεια πριν η μπάλα περάσει την γραμμή της εστίας .
Η Μπενφικα μπήκε έτσι τελείωσε το ημίχρονο και όταν ο ΠΑΟΚ έμεινε με δέκα παίκτες χτύπησε με ένα φάουλ και ένα καθαρό πέναλτι που έκανε ο Μαδουρο αλλά και όταν πλέον τα είχε χάσει ο δικέφαλος έβαλε και το τρίτο γκολ χαλαρά μπορώ να πω .
Φυσικά η Μπενφικα πέρασε δίκαια αφού έβαλε 4 τέρματα και δεν δέχτηκε κανένα , και είναι πιο καλή ομάδα και με μεγάλη ιστορία ...